Спартак изгуби от ЦСКА с 0:1 в мач от 9-ия кръг

...

Спартак игра добре, но изгуби от ЦСКА

Спартак изгуби от ЦСКА с 0:1 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига на стадион " Спартак " във Варна. Трите точки донесе вкаралия първия си гол с " аления " екип Дауда Бамба в 40-ата минута. Така ЦСКА ще пренощува на върха в класирането преди утрешните срещи.

Двубоят стартира с пропуск на домакините още в 3-ата минута. Илкер Будинов потегли от личната си половина и под високомерните погледи на " алените " пробяга близо 50 метра с топка в краката. Едва откакто нахлу в наказателното поле, той бе пресиран, а подаването му затрудни Божидар Васев, който въпреки всичко насочи удар, само че неакуратен. ЦСКА отговори с изстрел с глава на Линдсет, който обаче не затрудни Иван Дичевски.

Страхотен късмет се откри пред Дауда Бамба в 16-ата минута, откакто бе оставен непокрит в наказателното поле. Нападателят на ЦСКА шутира без закъснение, само че Дичевски бе добре пласиран и мазета, написа gong.bg.

Първи до гол стигнаха гостите. В 40-ата минута Дауда Бамба бе изтърван на ръба на засадата от защитата на домакините, напредна мощно и майсторски прати топката под гредата за първото си попадение с " аления " екип.

Второто полувреме стартира с замяна на удари. Най-напред техничен изстрел на Станислав Шопов мина около вратата на домакините, по-късно не сполучи и халфът на Спартак - Румен Руменов. В 56-ата минута бързоногият Ивей Ромееш избяга по десния фланг и бе пресрещнат от излезлия напред вратаря Бусато. Нарушението бе настрана от наказателното поле и това го избави от изпъждане - получи единствено жълт картон от хърватския рефер Анте Чулина.

Бамба можеше да вкара гръмък втори гол със задна ножица в 61-ата минута, само че вратарят Дичевски отрази удара му. Здравко Димитров опита шанса си в 61-ата минута, само че ударът му мина над вратата на ЦСКА. Две минути по-късно нарушаване на Васев против Бусато подвигна адреналина на играчите, само че реферът бързо охлади пристрастеностите с три жълти картона. Хубаво центриране на Румен Руменов от корнер в 72-ата минута стигна до Никола Борисов, само че той сякаш не очакваше топката и шутира неопределено.

Поредно отлично избавяне на вратаря на домакините Дичевски 12 минути преди края резервира очакванията на домакините. Този път той не разреши да бъде преодолян от излезлия очи в очи с него Маурисио Гарсес.

До края домакините продължиха да гонят изравнителен гол, като в триминутното продължение извършиха два корнера и насочиха единствения си прецизен удар във вратата посредством Янчо Андреев.

СПАРТАК ВАРНА: 21. Иван Дичевски - К, 23. Проспер Менди, 27. Пламен Димов, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев, 51. Илкер Будинов, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 30. Божидар Васев, 33. Здравко Димитров, 14. Ивей Ромееш

Треньор Тодор Киселичков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей - К, 22. Енес Махмутович, 5. Брадли Де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 7. Джонатан Линдсет, 30. Дауда Бамба
Източник: petel.bg